Ja komandā trūkst kāda posma

Ja komandā trūkst kāda posma

Projektu vadība ir ļoti aktīvs darbs, kur liela nozīme ir visai komandai. Tai jābūt saliedētai, organizētai un darboties spējīgai. Ir ļoti svarīgi, lai komandā cilvēki spētu uzticēties viens otram, paļauties viens uz otru un kopīgiem spēkiem atrast dažādus risinājumus. Taču dzīve ir dzīve un gadās daudz neparedzētu situāciju, kas var komandas darbu ja ne gluži apturēt, tad darba tempus tas samazina pavisam noteikti. Proti, komandā strādā cilvēki un gadās, ka kādā brīdī vienam no komandas dalībniekiem sanāk saslimt.
Zinu no dzīves vienu gadījumu, kas notika pašvaldību vēlēšanu laikā. Manuprāt, visu vēlēšanu procesu arī var uzskatīt par tādu kā projektu, jo te ir daudz un radoši jāstrādā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu – komanda gūtu vēlētāju uzticību un iegūtu sev nepieciešamās vietas tur, kur viņi kandidē. Kādas politiskās partijas birojā darbs ritēja raiti, katram bija savs uzdevums, taču vēlēšanas ir ļoti saspringts laiks, jo tās ir sacensības, kur jāpārspēj citi konkurenti. Tas ir lielisks treniņš projektu vadībā, kur parasti ir daudz mierīgāk, taču vienlīdz svarīgi.

Tad nu lūk, šajā komandā pēkšņi veselības problēmas sākās komandas dalībniecei, kura atbildēja par drukāto materiālu izgatavošanu. Viņa nokļuva slimnīcā, sūdzoties par asām sāpēm vēdera lejas daļā, un tur viņu izmeklēja ginekologs. Stress, garās darba stundas, brīžiem pat nebija laika paēst, un sieviete savus spēkus bija izsmēlusi. Ginekologs atklāja, ka viņai plīsusi cista, kā rezultātā nācās uzkavēties slimnīcā un politiskajam spēkam iekavējās darbs pie drukāto mediju tapšanas.

Un te jau sākas tas interesantākais. Strādājot vēlēšanu komandā, uz visiem tika izdarīts spiediens – visu vajag ātri, kvalitatīvi, bezmaz nesaudzējot savu veselību, līdz ar vienu komandas biedru tā arī notika. Ne velti saka, ka pašiem par sevi ir jārūpējas, jo darbs par mums šādās ārkārtas situācijās neparūpēsies. Un tā ir pilnīgi visur, nekad nedrīkst aizmirst, ka visos projektos pats svarīgākais ir cilvēks: lai viņi spētu strādāt ar lielu atdevi, ir nepieciešama laba plānošana un harmonija.

Kad sieviete izveseļojās, izrādās, termiņi nemaz tik ļoti nespieda, un viņa mierīgi varēja pabeigt savu darbu arī pagarinātajos termiņos. Komanda guva mācību, ka nevar būt tā, ka viens atbild tikai par kaut ko vienu, jāprot sadarboties un līdzsvarot atbildību starp visiem, jo pretējā gadījumā ja viens posms pēkšņi iztrūkst, daudz kas apstājas.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *